Dijagnoza multiple skleroze se postavlja lako, uz pomoć magnetne rezonance kojom se otkrivaju oštećenja nervnih vlakana, takozvani plakovi. Problem nastaje iz razloga što oboleli sa smetnjama u vidu odlazi kod oftalmologa, sa smetnjama u hodu kod ortopeda, sa smetnjama pri mokrenju kod urologa i tako lekari različitih specijalnosti pregledaju bolesnika i leče, navodno, organske poremećaje prema svojim znanjima i iskustvu. Simptomi, se naravno vrlo retko povlače, jer su posledica MS-a. Lajmska bolest, koja nastaje kao posledica uboda zaraženog krpelja, može otežati postavljanje dijagnoze MS-a, jer su simptomi vrlo slični.
Snagom duha protiv multiple skleroze!
MS, kao i sve druge autoimune bolesti, multifaktorijalna je bolest: virusne infekcije, hronična intoksikacija, povećana crevna propustljivost, kumulacija stresa neki su od udruženih uzroka bolesti. Zbog toga i terapijski pristup mora biti tome prilagođen.
Ukoliko bolujete od MS-a i želite da koristite Todoxin, zakažite konsultaciju sa našim stručnim timom pozivom na brojeve +381 69 23 22 618 i +381 69 122 61 40. Tokom konsultacije dobićete tačnu preporuku koji Todoxinovi proizvodi bi u Vašem slučaju bili najdelotvorniji i koliko dugo biste trebali da ih koristite.
Pored primene Todoxinovih kompletnih programa koji deluju na uravnoteženje funkcija nervnog, imunološkog i endokrinog sistema, posebnu pažnju uvek posvećujemo psihološkoj motivaciji. Posebno kada je reč o mladim osobama, jer oni dijagnozu najteže prihvataju. A prihvatanje dijagnoze je prvi korak ka izlečenju.
Praktični saveti koji mogu pomoći osobama obolelim od MS-a
Komad svežeg kvasca (10 grama) izmrviti i pomešati sa 10 grama bagremovog meda. Preliti ohlađenom prokuvanom vodom, promešati i popiti. Napitak se koristi kod svih bolesti čije saniranje zahteva veću količinu vitamina grupe B, a može se spravljati i uz dodatak soka od svežih jabuka, šargarepe, celera ili cvekle. Sok piti svakodnevno tokom 6 nedelja.
Idealno bi bilo da se bolesnik jednom dnevno okupa u vodi čija se toplota kreće oko telesne temperature i u koju je dodata esencija od zove. U vreme kada ima sveže zove, najbolje je u kadu ubaciti nekoliko njenih cvetova, popariti ih vrelom vodom, a zatim preko toga naliti količinu vode neophodnu za kupanje bolesnika. Ukoliko za to postoje mogućnosti, ovo treba raditi što češće u vreme kada ima sveže zove. Kada je nema, kupka se može pripremati i od suve biljke, kao što se priprema čaj.
Priredila: dr Marina Mašić